ARTYKUŁY

Strona poświęcona wojnie na dalekim wschodzie, obejmującej zmagania armii i marynarki Cearstwa Japonii oraz Stanów Zjednoczonych.

Wykorzystanie jeńców wojennych jako celów do strzelań w Singapurze.

Nie jest tajemnicą, że podczas drugiej wojny światowej, Japończycy wykazali się brutalnym traktowaniem jenców wojennych. Grupa mężczyzn pokazanych na poniższych fotografiach należała do jednego z indyjskich pułków walczących z Brytyjczykami na Malajach. Większość indyjskich żołnierzy, pojmanych podczas zdobycia przez Japończyków Singapuru, należało do społeczności Sikhów. Po wojnie w ręce Brytyjczyków dostały się archiwa japońskie, które znajdowały się w Singapurze. Wśród dokumentów znalezione zostały zdjęcia z egzakucji indyjskich żołnierzy przeprowadzonej gdzieś w okolicy tego miasta.

Japońska piechota ćwiczy strzelanie wykorzystując jako tarcze jeńców wojennych. Fotografia 1. Japońska piechota ćwiczy strzelanie wykorzystując jako tarcze jeńców wojennych.























Japońska piechota ćwiczy strzelanie wykorzystując jako tarcze jeńców wojennych. Fotografia 2. Japońska piechota ćwiczy strzelanie wykorzystując jako tarcze jeńców wojennych.























Pokazują one wyraźnie, że Japończycy wykorzystali jeńców jako tarcze do ćwieczeń w strzelaniu. Na poniższym zdjęciu widać grupę mężczyzn siedzących w pozycjach modlitewnych przez wykopanym dołem. Przed nimi żołnierze armii japońskiej szykują się do strzału. Na fotografii nr 2 widać, że każdy z jeńców miał przypięty do koszuli, w rejonie serca, znacznik wskazujący gdzie należało trafić.

Japońscy żołnierze dobijają rannych przy użyciu bagnetu i pistoletu. Fotografia 3. Japońscy żołnierze dobijają rannych przy użyciu bagnetu i pistoletu.























Fotografia nr 3 wykonana została zaraz po egzekucji. Jeden z żołnierzy dobija jeńca bagnetem, a dowódca robi to samo przy użyciu pistoletu.