COMBAT FLIGHT SIMULATOR 2


Pierwszy symulator lotów poświęcony wojnie na pacyfiku. Pomimo leciwego wieku gra nadal ma wielu fanów na całym świecie. Jedna z lepszych pozycji na rynku.

Aktualności

2022.12.05: Instalacja gry "Combat flight Simulator 2" na systemach Windows 8.1/10/11.
W przypadku instalowania gry na systemach Windows 8.1 i Windows 10, po instalacji niezbędne jest zastąpienie oryginalnego pliku cfs2.exe plikiem cfs2.exe przez umieszczenie go w folderze instalacyjnym gry:
- system Windows 32 bitowy: c:\Program Files\Microsoft Games\Combat flight Simulator 2,
- system Windows 64 bitowy: C:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Combat Flight Simulator 2.

Należy także włączyć na nowym pliku cfs2.exe opcję Uruchom ten program jako administrator i jeżeli zajdzie taka potrzeba ustawić tryb zgodności na Windows XP (Service Pack 3). Po uruchomieniu gry system Windows wygeneruje komunikat o potrzebie zainstalowania komponentu pakietu DirectX - DirectPlay, który jest niezbędny do uruchomienia gry. Komponent ten można także zainstalować ręcznie. Jest on dostępny w funkcjach systemu Windows pod pozycją: Składniki starszej wersji > DirectPlay.

Jeżeli podczas gry grafika ukaże się w postaci pikseli, wówczasz należy kliknąc klawisz [Alt]. W oknie gry pojawi się pasek Menu, z którego należy wybrać opcję Options > Settings > Advanced Settings > Hardware i zaznaczyć opcję "Enable hardware acceleration". Jeżeli opcja ta jest niedostępna, wówczas należy wyjść z gry i przy użyciu aplikacji Notatnik, otworzyć plik cfs2.CFG znajdujacy się w głównym folderze gry. Odszukać sekscję [DISPLAY] i wartość parametru Disable=1 zmienić na Disable=0.
Może zadażyć się, że jakakolwiek zmiana ustawień grafiki czy ustawie audio spowoduje powrót do ustawień grafiki trybie pikseli. Wówczas należy ponownie wedytować plik cfs2.CFG, odszukać sekscję [DISPLAY] i wartość parametru Disable=1 zmienić na Disable=0.
W celu ustawienia rozdzieczlości w trybie Full HD należy ustawić rozdzelczosć Mode=1920x1080x32 w sekcji [DISPLAY].

Poniżej przykładowe wpisy dla karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 1660.
[DISPLAY]
Device=NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER
Mode=1920x1080x32
AntiAlias=1
Disable=0

2021.07.04: Dodatek nr 3 - najnowasza wersja już dostępna.
Zapraszamy do pobrania najnowszej wersji dodatku do gry Combat Flight Simulator 2 - "Dodatek nr 3 - Wschodzące Słońce nad Pacyfikiem".

Podziel się z nami swoją opinią o dodatkach do gry "Combat Flight Simulator 2". Przejślij je na adres pacyfik.net@wp.pl.

2018.01.07: Dodatek nr 5 - najnowasza wersja już dostępna.
Zapraszamy do pobrania najnowszej wersji dodatku do gry Combat Flight Simulator 2 - "Dodatek nr 5 Demony nad Nową Gwineą". Dodatek dostępny jako dwuczęściowa kampania.

Podziel się z nami swoją opinią o dodatkach do gry "Combat Flight Simulator 2". Przejślij je na adres pacyfik.net@wp.pl.

2017.03.19: Część pierwsza dodaktu nr 5: "Demony nad Nową Gwineą" już dostępna do pobrania.
Udostępniona została pierwsza część odświerzonego dodaktu nr 5. Nowa kompilacja (5.0) przystosowania została do systemu Windows 8 i Windows 10.
Zmianie uległa część misji. Poszerzone zostały opisy historyczne. Dodatek do pobrania na stronie opisowej dodatku nr 5.

2013.12.23: Pełna wersja gry "Combat Flight Simulator 2" do pobrania w dziale CFS2-dodatki.!
Płyty z grą w formacie ISO.